Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Konkurs na nazwę i logo świetlicy

Utworzono dnia 20.11.2022

ROZSTRZYGNIĘCIE KONURSU NA NAZWĘ I LOGO SZKOŁY

We wrześniu ogłoszony został konkurs na nazwę i logo świetlicy szkolnej. Wszystkie prace były przepiękne, dlatego o wybór najlepszej pracy poprosiliśmy także Świetliczaki z klas 1-3. Udało się wyłonić zwyciężczynię- została nią Julia Jopek z klasy 3a. Wyróżnienia otrzymali: Dominika Halak i Ignacy Jabłczyński. Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone na apelu przez panią Dyrektor Małgorzatę Nowacką. Serdecznie gratulujemy. 
Od dziś nasza świetlica nosi nazwę „Kreatywny zakątek”. Powstanie też w najbliższym czasie kanał facebookowy, na którym będziemy zamieszczać wszystko to co dzieje się w naszej świetlicy.

 

red. Anna Indycka-Nowak

czytaj dalej na temat: Konkurs na nazwę i logo świetlicy

Twórcze zajęcia na j. hiszpańskim

Utworzono dnia 20.11.2022

Na zajęciach języka hiszpańskiego uczniowie uczyli się inaczej! Doskonalili naukę języka poprzez tworzenie własnych słowników obrazkowych. Najważniejsze przy nauce jest to, żeby się nie nudzić! Efekt pracy uczniów jest wspaniały!

dziecko z słonikiem rusynkowym

 

red. Agnieszka Wilk

czytaj dalej na temat: Twórcze zajęcia na j. hiszpańskim

FESTIWAL PIEŚNI I TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ

Utworzono dnia 20.11.2022

FESTIWAL PIEŚNI I TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ

Już po raz szósty w kędzierzyńsko – kozielskim domu kultury odbył się Festiwal Pieśni i Twórczości Patriotycznej, którego organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kędzierzynie – Koźlu. Muzyczne talenty pokazały dzieci z przedszkoli nr 5, 8, 9, 22, 24 oraz PSP nr 6. Na scenie śpiewem i tańcem oddano cześć ojczyźnie. Festiwal uroczyście otworzyli dyrektor PSP nr 6 –  Małgorzata Nowacka i zastępca prezydenta miasta – Wojciech Jagiełło. Należy zaznaczyć, iż festiwal nie odbywa się w formie konkursu, nikt nie przegrywa, a dzieci mają możliwość pokazania swoich talentów w duchu patriotycznym.

 

red. Iwona Szymczyk - Wiaderek

 

czytaj dalej na temat: FESTIWAL PIEŚNI I TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 20.11.2022

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. 
Słuchając wierszy i pieśni uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami. Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W uroczystym apelu wystąpili przedstawiciele klas młodszej grupy wiekowej. 

A to my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności.

W czasie apelu zostały także wręczone nagrody w konkursach: „Portret Marii Skłodowskiej-Curie” oraz na nazwę i logo świetlicy szkolnej.

red. Anna Indycka-Nowak

czytaj dalej na temat: AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Z MYŚLĄ O PTAKACH ZIMĄ…

Utworzono dnia 20.11.2022

Z MYŚLĄ O PTAKACH ZIMĄ…

Dnia 15 listopada uczniowie klasy 2b, w ramach projektu „Majsterkowo”, wybrali się na zajęcia praktyczno- techniczne, które odbyły się w markecie budowlanym Castorama. Przyjęto nas tam nadzwyczaj miło i serdecznie. Pracownicy Castoramy stanęli na wysokości zadania. Dla każdego dziecka był przygotowany komplet elementów drewnianych oraz narzędzia i przybory do wykonywania prac. Tematem pracy było zbudowanie karmników dla ptaków. Dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do powierzonego zadania. Nie było to proste, bo trzeba było użyć młotka i gwoździ. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Na koniec zajęć pani Iza zaproponowała zrobienie wspaniałych, kolorowych kapeluszy. Szczególnie dziewczynkom ten pomysł się bardzo podobał. Efekt był imponujący. Szczęśliwe i dumne dzieci wróciły do szkoły z własnymi pracami i drobnymi upominkami oraz z uśmiechem na twarzy.

red. Jolanta Matykiewicz

czytaj dalej na temat: Z MYŚLĄ O PTAKACH ZIMĄ…

JAK NIE DAĆ SIĘ ZJEŚĆ AUSTRALII?

Utworzono dnia 20.11.2022

JAK NIE DAĆ SIĘ ZJEŚĆ AUSTRALII?

Na to budzące ciekawość pytanie starali się odpowiedzieć - podczas autorskiego spotkania - Magdalena Gumowska i Mariusz Łapiński. To dwoje młodych Polaków, globetrotterów czyli obieżyświatów, dla których podróżowanie po świecie stało się hobby i sposobem na życie. Podróżnicy mają już na swoim koncie między innymi wyprawę po Azji południowo – wschodniej, pamiątką której jest książka Zwrotnik dzioborożca.

W piątek podczas spotkania z naszymi uczniami z klasy 8a oraz 8c, zorganizowanego przez MBP, opowiadali jednak o … Australii. Ten kontynent i równocześnie kraj leżący dla nas Polaków na antypodach kojarzy się nam głównie z pająkami, wężami, skorpionami i innymi niebezpiecznymi stworzeniami, które Australijczycy nieraz odkrywają w swoich domach jako sublokatorów.

Australia ma jednak drugie – fascynujące oblicze. I właśnie o nim opowiadali goście. Wiele miesięcy w trasie, bo Australię objechali, z mobilnym domem na dachu własnej terenówki to nie to samo co mieszkanie w hotelu w Sydney czy Melbourne i przemieszczanie się samolotem.

Za to wrażenia, spotkania z tubylcami i przedstawicielami australijskiej fauny – chociażby krokodylem, kazuarem, koalą czy wielbłądem – tak wielbłądem – niezapomniane i bezcenne.

Ciekawa i wartościowa lekcja geografii okraszona z pasją opowiedzianą historią oraz autorskimi zdjęciami. A dla tych, którzy podejmą wyzwanie i na antypody zdecydują się polecieć, świetny i wartościowy poradnik w pigułce.

Grażyna Osipa

czytaj dalej na temat: JAK NIE DAĆ SIĘ ZJEŚĆ AUSTRALII?

PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU CZAS ZACZĄĆ

Utworzono dnia 18.11.2022

Sprawdzian po klasie ósmej co prawda dopiero za sześć miesięcy, ale nasi uczniowie już teraz sprawdzali swoje siły i umiejętności. Przez trzy kolejne dni – we wtorek, środę i czwartek - zmagali się bowiem, w ramach próbnego egzaminu, ze stresem i presją czasu, rozwiązując zadania z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

DZEICI PISZĄCE EGZAMINDZIECI PISZĄCE EGZAMIN

W ich odczuciu zadania miały oczywiście różny poziom trudności i wymagały różnych umiejętności. Co do stopnia trudności opinie podzieliły się proporcjonalnie między język polski i matematykę. Ten pierwszy zdecydowanie więcej trudności sprawił uczniom z Ukrainy. W ocenie języka obcego była jednomyślność – najłatwiejszy.

Życzymy powodzenia, czekając na wyniki. Oby pokryły się z odczuciami piszących.

Grażyna Osipa

czytaj dalej na temat: PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU CZAS ZACZĄĆ

Klasa 8 c w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Utworzono dnia 14.11.2022

Dnia 10 listopada klasa 8 c brała czynny udział w zajęciach poświęconych Ojczyźnie. Dzień 11 listopada jest symbolem walki o wolność, symbolem wiary, miłości oraz zwycięstwa.

dzieci w bibliotece

Uczniowie recytowali poezję, której tematyką jest Ojczyzna, m. in. „Hymn do miłości ojczyzny” Ignacego Krasickiego, „Ziemię rodzinną” Władysława Bełzy. Przybliżono także dzieje naszego kraju na przestrzeni wieków.

red. Iwona Szymczyk - Wiaderek

czytaj dalej na temat: Klasa 8 c w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Lekcja historii w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Utworzono dnia 14.11.2022

Dnia 10 listopada klasy IV a i IV b brały udział w lekcji historii na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Damrota 32 w Kędzierzynie – Koźlu. Zajęcia dotyczyły tematyki związanej z Polską oraz historii symboli narodowych: godła, hymnu i flagi.

 

4a na zajeciach w bibliotece4b na zajeciach w bibliotece

Prowadzący opowiadał i pokazywał na slajdach jak wyglądało godło na przestrzeni dziejów oraz przedstawił historię „Mazurka Dąbrowskiego”.

red. Iwona Szymczyk - Wiaderek

czytaj dalej na temat: Lekcja historii w Miejskiej Bibliotece Publicznej

JESTEŚMY POLAKAMI – OBCHODZIMY ŚWIĘTO NARODOWE

Utworzono dnia 13.11.2022
Środa – 9 listopada – była uroczystym dniem w naszej szkole.
 
Obchodziliśmy bowiem 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Ubrani w galowe stroje z przypiętymi kotylionami – uczniowie starszej grupy wiekowej – brali udział w uroczystym apelu.
apel z okazji 11 listopadadzeiwczynki spewające utwór patriotyczny
 
Uczniowie klas IV, V, VI oraz VIII - pod kierunkiem pani Anny Indyckiej - Nowak – przypomnieli wydarzenia, które po 123 latach niewoli przyniosły Polsce niepodległość. Była więc interesująca inscenizacja, były wzruszające pieśni patriotyczne i żołnierskie. Kolejna lekcja historii na żywo.
 
 
Grażyna Osipa
czytaj dalej na temat: JESTEŚMY POLAKAMI – OBCHODZIMY ŚWIĘTO NARODOWE

Dziennik elekroniczny

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 55

W poprzednim tygodniu: 1162

W tym miesiącu: 630

W poprzednim miesiącu: 4978

Wszystkich: 132737

 

list gratulacyjny za prymusa opolszczyzny

Podziękowanie

Certyfikat ukończenia projektu edukacyjnego CZytam z klasą

 

Podziekowanie dla szkoły za udział w akcji Gorączka Złota-edycja 2020

 

Podziękowanie dla szkoły za udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR  -edycja 2019/202

Podziękowanie dla szkoły za udział w projekcie " Razem przepisujemy Biblię"-maj 2020

Certyfikat potwierdzający udział w XII edycji programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Certyfikat potwierdzający udział szkoły w projekcie edykacyjnym "Lepsza Szkoła " edycja 2019/2020

Podziękowanie dla szkoły za udział w akcji "Jeden Naród Ponad Narodami"

Podziękowanie dla szkoły za udział w akcji "Szkoła do hymnu" -rok szkolny 2019/2020

Dyplom potwierdzający udział szkoły w akcji "Szkoła pamięta" -rok szkolny 2019

Certyfikat potwierdzający udział szkoły w Kongresie Oświatowym-Harmonia Edukacji 2019

Dyplom za zajęcia I miejsca  w II Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich 2019

Dyplom za zajęcia III miejsca  na Festiwalu Praw Człowieka 2019

Podziękowanie od Publiczenego Przedszkola nr 5 za przeprowadzenie Bajkowego Balu Karnawałowego 2019

Dyplom za udział szkoły w akcji " Rekord dla Niepodległej" 2018

Dyplom  dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 za I miejsce w plebiscycie NTO " Szkoła Roku"

Certyfikat  potwierdzający udział szkoły w projekcie Lepsza Szkoła 2017/2018 

Podziękowanie od Rejonowego Oddz. PCK w Kędzierzynie za współpracę na rzecz innych  osób

Podziękowania Prezydenta M. Kędzierzyna-Koźla dla dyrektora szkoły za akcję Gorączka Złota 2018

List gratulacyjny GRUPY AZOTY dla dyr. Małgorzaty Nowackiej za wysoki poziom kształcenia uczniów.

Podziękowania Publicznego Przedszkola nr  5 za organizację projektów edukacyjnych

Podziękowanie dla pani dyrektor za wsparcie przygotowań Reprezentacji Polski Młodzików w baseballu