Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie

Oferta szkoły

 

plakat -rekrutacja

 

 

 

“Nie ma dziecka – jest człowiek”

(Janusz Korczak) 

DROGI RODZICU!!!                                                            ilustracja dzieci z balonem

Wkrótce staniesz przed wyborem szkoły podstawowej dla swojego dziecka.

Proponujemy PLACÓWKĘ, która- jesteśmy przekonani- SPEŁNI OCZEKIWANIA ZARÓWNO RODZICÓW, JAK I SAMYCH PIERWSZOKLASISTÓW.

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 MA WIELE ATUTÓW, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE WYRÓŻNIA SIĘ SPOŚRÓD OKOLICZNYCH SZKÓŁ.

Oto najważniejsze z nich:

 • LOKALIZACJA - centrum miasta, skrzyżowanie ulic: 1 Maja i Pionierów, w sąsiedztwie Miejskiej Biblioteki Publicznej, w pobliżu Miejskiego Ośrodka Kultury i Krytej Pływalni.
 • NAUKA NA JEDNĄ ZMIANĘ - najbardziej przyjazny system pracy, podnoszący efektywność nauczania, uwzględniający naturalne predyspozycjom ucznia, zwłaszcza najmłodszego.
 • ODNOWIONY ZARÓWNO Z ZEWNĄTRZ, JAK I WEWNĄTRZ BUDYNEK już na wejście zachęca schludnym wyglądem, przemyślaną kolorystyką i ogólną estetyką. Dbamy, by szkoła nie kojarzyła się wyłącznie z miejscem, gdzie jedynie odbywają się lekcje, a była przestrzenią przyjazną dla dziecka w każdym wieku. W przypadku klas młodszych sprzyjają temu np. nie tylko sale lekcyjne, bardzo przyjazne w kolorach i wystroju czy barwna świetlica, ale i szkolne korytarze (gdzie na każdym piętrze zorganizowano kącik kreatywny), a nawet bajkowe toalety.
 • Zespół działań zmierzających do tego, by pierwszoklasiści czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo przeszli z etapu przedszkolnego do szkolnego; zapewnia to m. in. opieka PSYCHOLOGA (doświadczonego również w pracy z dziećmi przedszkolnymi) oraz  PEDAGOGA SZKOLNEGO dla klas pierwszych ,SURDOPEDAGOGA,TYFLOPEDAGOGA, LOGOPEDÓW, NAUCZYCIELI REWALIDACJI.
 • DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI na wszystkich etapach edukacji; nauczyciele klas młodszych, znając potrzeby dziecka, z pasją i powołaniem dbają o jego wszechstronny rozwój. Wszystkie sale lekcyjne przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej wyposażone są w TABLICE INTERAKTYWNE umożliwiające efektywną naukę połączoną z zabawą i relaksem.
 • SZKOŁA PRZYJAZNA, KREATYWNA, OTWARTA NA NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I NOWATORSKIE POMYSŁY. Tu każdy uczeń osiąga sukces na miarę swoich możliwości. Tu nauczyciel jest nie tyle mentorem, co przyjacielem i koordynatorem rozwoju dziecka. Tu dużą wagę przywiązuje się do poziomu nauczania oraz jakości i skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych.  Nasi nauczyciele to pasjonaci swojej pracy. Tu lekcje prowadzone są w sposób niekonwencjonalny, wyzwalający aktywność uczniów, pozwalający na ich samorealizację. Nowoczesne pracownie wzbogacone są w sprzęt multimedialny oraz ciekawe pomoce dydaktyczne.
 • LICZNE INNOWACJE PEDAGOGICZNE (realizowane także w klasach młodszych) stwarzają lepsze warunki do rozwoju dzieci i młodzieży, czynią proces uczenia się bardziej efektywnym, pobudzają kreatywność zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
 • NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO, HISZPAŃSKIEGO, NIEMIECKIEGO.
 • NOWOCZESNE, WIELOFUNKCYJNE BOISKO SZKOLNE to nie tylko miejsce lekcji wychowania fizycznego i zajęć sportowych, ale, gdy pogoda sprzyja, rejon szkolnego relaksu, a nawet tzw. Lekcji pod chmurką.
 • BOGATA OFERTA NIEODPŁATNYCH POPOŁUDNIOWYCH ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH, sprzyjająca potrzebom ucznia oraz rozwijaniu jego pasji i zainteresowań, np. świetlica socjoterapeutyczna (z atrakcyjną salą gier); liczne koła przedmiotowe i koła zainteresowań- np. cieszące się dużym zainteresowaniem uczniów koło szachowe; odchodzące od stereotypowej konwencji teatrzyków szkolnych koło teatralne, przeznaczone zarówno dla uczniów klas starszych, jak i maluchów, łączące pracę z dzieckiem zdolnym z pracą z uczniem dysfunkcyjnym; Klub Wolontariusza, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami aktywnie angażują się w miejskie i ogólnopolskie akcje charytatywne; zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze; zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty; oprócz SKS (zajęcia z piłki nożnej i siatkowej, tenisa stołowego) na terenie szkoły organizowane są zajęcia prowadzone przez kluby sportowe; zajęcia i warsztaty psychologiczne prowadzone przez szkolnego psychologa.
 • LICZNE IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, np. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Bal Karnawałowy, Festyn Szkolny i wiele, wiele innych...
 • UCZESTNICTWO W ŻYCIU KULTURALNYM I SPOŁECZNYM MIASTA I REGIONU; nasi uczniowie biorą udział i zwyciężają w licznych konkursach przedmiotowych i artystycznych oraz w zawodach sportowych. Sami jesteśmy organizatorami wielu międzyszkolnych konkursów i potyczek.
 • REALIZACJA REGIONALNYCH I OGÓLNOPOLSKICH PROJEKTÓW - współpracujemy z wieloma instytucjami oświatowymi, kulturalnymi, innymi szkołami i uczelniami wyższymi.
 • MONITORING WIZYJNY funkcjonujący na terenie całego obiektu sprzyja zapewnieniu bezpieczeństwa naszym podopiecznym.
 • ŻYCZLIWA, NIEMAL RODZINNA ATMOSFERA - wkładamy wiele starań, by żaden z uczniów nie był u nas anonimowy i każdy mógł czuć się tu ważny.
 • ŚWIETLICA SZKOLNA, która zapewnia opiekę w godzinach: od 6.15 do 16.00.
 • SZKOLNA STOŁÓWKA oferująca pyszne domowe obiady przygotowane zgodnie z zasadami dietetyki i zdrowego żywienia; realizujemy „Program dla szkół” – unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.
 • TU RODZICE SĄ ZAWSZE MILE WIDZIANI! Mamy wypracowany od lat model współpracy z Rodzicami i Opiekunami naszych uczniów, słuchamy ich opinii, wdrażamy w życie ich pomysły. W razie problemów nigdy nie pozostawiamy ich samych.

… I CO NAJWAŻNIEJSZE:

NASI UCZNIOWIE LUBIĄ SWOJĄ SZKOŁĘ! balony

Dziennik elekroniczny

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

 

certyfikat "Czytam lekturki spod chmurki

certyfikat uczestnictwa

 

list gratulacyjny za prymusa opolszczyzny

Podziękowanie

Certyfikat ukończenia projektu edukacyjnego CZytam z klasą

 

Podziekowanie dla szkoły za udział w akcji Gorączka Złota-edycja 2020

 

Podziękowanie dla szkoły za udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR -edycja 2019/202

Podziękowanie dla szkoły za udział w projekcie " Razem przepisujemy Biblię"-maj 2020

Certyfikat potwierdzający udział w XII edycji programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Certyfikat potwierdzający udział szkoły w projekcie edykacyjnym "Lepsza Szkoła " edycja 2019/2020

Podziękowanie dla szkoły za udział w akcji "Jeden Naród Ponad Narodami"

Podziękowanie dla szkoły za udział w akcji "Szkoła do hymnu" -rok szkolny 2019/2020

Dyplom potwierdzający udział szkoły w akcji "Szkoła pamięta" -rok szkolny 2019

Certyfikat potwierdzający udział szkoły w Kongresie Oświatowym-Harmonia Edukacji 2019

Dyplom za zajęcia I miejsca w II Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich 2019

Dyplom za zajęcia III miejsca na Festiwalu Praw Człowieka 2019

Podziękowanie od Publiczenego Przedszkola nr 5 za przeprowadzenie Bajkowego Balu Karnawałowego 2019

Dyplom za udział szkoły w akcji " Rekord dla Niepodległej" 2018

Dyplom dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 za I miejsce w plebiscycie NTO " Szkoła Roku"

Certyfikat potwierdzający udział szkoły w projekcie Lepsza Szkoła 2017/2018 

Podziękowanie od Rejonowego Oddz. PCK w Kędzierzynie za współpracę na rzecz innych osób

Podziękowania Prezydenta M. Kędzierzyna-Koźla dla dyrektora szkoły za akcję Gorączka Złota 2018

List gratulacyjny GRUPY AZOTY dla dyr. Małgorzaty Nowackiej za wysoki poziom kształcenia uczniów.

Podziękowania Publicznego Przedszkola nr 5 za organizację projektów edukacyjnych

Podziękowanie dla pani dyrektor za wsparcie przygotowań Reprezentacji Polski Młodzików w baseballu